План заходів

щодо запобігання та протидії булінгу у 2019 р.

Назва заходу Цільова аудиторія Термін проведення Відповідальні
1 Тренінгове заняття «Профілактика булінгу в учнівському середовищі». 5-11кл. Лютий - Березень Практичний психолог
2 Поради «Як допомогти дітям упоратися з булінгом». 1-11кл. Протягом року Практичний психолог
3 Години спілкування на тему: «Кібербулінг». 9-11кл. Лютий - Березень Вчитель інформатики
4 Корисні правила-поради для профілактики і подолання кібербулінгу. 9-11кл. Протягом року Практичний психолог
5 Перегляд відео презентацій «Булінг у школі. Як його розпізнати», «Кібербулінг або агресія в інтернеті: Способи розпізнання і захист дитини». 5-11кл. Березень-Квітень Класні керівники
6 Круглий стіл для батьків «Поговоримо про булінг та кібербулінг». Батьки Квітень-Травень Практичний психолог
7 Поради батькам, щоби зменшити ризик булінгу та кібербулінгу для своєї дитини. Батьки Протягом року Практичний психолог
8 Міні-тренінг «Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті». 2-4кл. Квітень-Травень Класні керівники
9 Круглий стіл для педагогічного колективу «Безпечна школа. Маски булінгу». Педагогічний колектив Березень Практичний психолог
10 Перегляд відеороликів «Нік Вуйчич про булінг у школі», «Булінг у школі та як з ним боротися – говоримо з Уповноваженим Президента України…», «Зупиніться!!! Моя Історія про Булінг і кібербулінг». 1-11кл. Протягом року Класні керівники
11 Бесіда-тренінг «Віртуальний терор: тролінг і кібербулінг». 6-8кл. Травень Практичний психолог

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування)

1. Учасники освітнього процесу подають заяву директору ліцея про випадки булінгу по відношенню до дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.

2. Директор ліцею розглядає заяву в день її подання та видає наказ про проведення розслідування.

3. Директор ліцею для прийняття рішення за результатами розслідування створює наказом Комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає її засідання. До складу Комісії входять директор ліцею, педагогічні працівники (у тому числі психолог), батьки постраждалого та булера для прийняття рішення за результатами розслідування та виконання відповідних заходів реагування.

4. Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб від яких отримали інформацію.

5. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

6. Потерпілий чи його законний представник також можуть звернутися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служб у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування).

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

1. Директор ліцею має розглянути звернення у встановленому порядку.

2. Директор ліцею створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор ліцею повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кiлькiсть переглядiв: 759